DLA MEDIÓW • 11 października 2023

Rozpoczęcie gazyfikacji w gminie Celestynów

Polska Spółka Gazownictwa wybuduje 7,5 km sieci gazowej w miejscowości Pogorzel w gminie Celestynów. We wtorek oficjalnie rozpoczęto prace budowlane, a w wydarzeniu wziął udział Ireneusz Krupa, członek zarządu ds. rozwoju i inwestycji.
Uczestnicy konferencji Polskiej Spółki Gazownictwa
W dniu 10 października 2023 r. członek zarządu PSG ds. rozwoju i inwestycji Ireneusz Krupa przy udziale Roberta Perkowskiego, członka zarządu ds. wydobycia ORLEN, Emilii Banaszczyk dyrektora OZG w Warszawie, wójta gminy Celestynów Witolda Kwiatkowskiego oraz przedstawicieli wykonawcy, wziął udział w spotkaniu poświęconym rozpoczęciu prac budowlanych w miejscowości Pogorzel w gminie Celestynów.

– Dziś możemy rozpocząć budowę sieci gazowej, która zapewni dostęp do paliwa gazowego dla niemalże całej miejscowości. Przewidywaliśmy w ramach zawartej w sierpniu br. umowy z wykonawcą podłączenie ok. 100 odbiorców i na chwilę obecną mamy ponad 70 umów przyłączeniowych, a w trakcie rozpatrywania są kolejne wnioski i gorąco zachęcam do składania następnych – przekazał Ireneusz Krupa.

– Obserwuję i wspieram już od kilku lat działalność PSG w zakresie likwidacji białych plam na gazowniczej mapie Polski oraz dalszej rozbudowy już istniejącej sieci i bardzo się cieszę, że kolejna miejscowość w tej pięknej gminie na Mazowszu zniknie z tej smutnej statystyki – zaznaczył Robert Perkowski.

– Pogorzel liczy prawie 800 mieszkańców i około 300 gospodarstw domowych, a ta inwestycja doprowadzi sieć gazową do niemalże każdego. Bardzo się cieszę, że kolejna miejscowość w gminie Celestynów zyska dostęp do tego ekologicznego paliwa i liczę ogromnie na dalszą, tak owocną współpracę z PSG – podkreślił Witold Kwiatkowski wójt gminy Celestynów.

Polska Spółka Gazownictwa wybuduje do końca 2023 r. łącznie ok. 7,5 km sieci gazowej oraz co najmniej 100 przyłączy w ramach umowy o wartości ok. 1,24 mln zł brutto. Dotychczas w gminie Celestynów wybudowano ok. 68 km sieci gazowej i ok. 1400 przyłączy.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform