DLA MEDIÓW • 24 lutego 2023

PSG wyróżniona za pomoc uchodźcom z Ukrainy

23 lutego w Centrum Integracji Społecznej Caritas w Kielcach odbyła się konferencja prasowa podsumowująca roczną pomoc uchodźcom z Ukrainy udzieloną w diecezji kieleckiej. Podczas wydarzenia doceniono pomoc otrzymywaną od Polskiej Spółki Gazownictwa.
Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, mówił o postawie, która jest pięknym świadectwem na wskroś przepełnionym ewangelicznym, samarytańskim otwarciem się na ludzi potrzebujących. Dziękował za pomoc materialną i finansową.

Dotychczas Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizował 62 transporty humanitarne, a w nich towary o wadze 75 ton, o wartości ponad 1 miliona 150 tys. zł. Do naszych wschodnich sąsiadów trafiła m.in. żywność, ubrania, środki czystości i higieniczne, koce, materace, a także agregaty prądotwórcze. Transporty dotarły do mieszkańców m.in. Jaworowa, Lwowa, Tywrowa, Gródka Podolskiego, Kamieńca Podolskiego i Zaporoża.

Pracownicy OZG w Kielcach już na początku wojny wsparli uchodźców zbiórką darów rzeczowych, które zostały przekazane do magazynu głównego Caritas w marcu 2022 roku. Oddział Zakład Gazowniczy w Kielcach podczas konferencji reprezentował dyrektor OZG Radosław Słoniewski.

W obliczu tragedii ukraińskich obywateli szukających schronienia, Polska Spółka Gazownictwa finansowo wspierała lokalne organizacje niosące pomoc uchodźcom. Ponadto wspólnie z Caritas Polska PSG koordynowała zbiórkę produktów dla osób potrzebujących. W pierwszej kolejności gromadzone były dary dla dzieci z domów dziecka, które zostały przewiezione z Ukrainy.

W PSG organizowane były również akcje pomocowe zainicjowane przez pracowników, którzy licznie włączyli się w akcję wsparcia uchodźców, m.in. pomagając w zapewnieniu transportu potrzebującym oraz w transporcie darów.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform