DLA MEDIÓW • 29 sierpnia 2023

PSG rozwija sieć gazową w gminie Zakrzew

W Urzędzie Gminy została oficjalnie podpisana umowa na realizację II etapu zadania Natalin-Zakrzew. W ramach całej inwestycji powstanie do końca roku łącznie ok. 3,5 km gazociągów i ok. 100 nowych przyłączy. W wydarzeniu uczestniczył Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych PSG.
Gmina Zakrzew posiada rozbudowaną sieć gazową, jednak głównie w części zlokalizowanej na wschód od trasy S7. W ramach podpisanej inwestycji Polska Spółka Gazownictwa zainwestuje w gazyfikację gminy ponad 700 tys. zł.

– Dziś doszło do zawarcia bardzo ważnej umowy, dzięki której gmina Zakrzew staje się nie tylko bardzo atrakcyjnym miejscem do życia, ale także dobrym miejscem dla rozwoju nowych firm. Wszystko dlatego, że przedsiębiorcy często uzależniają dalsze inwestycje od dostępu do paliwa gazowego. Dziękuję zarówno kierownictwu, jak i wszystkim pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa za Państwa trud na rzecz rozwoju naszego kraju – powiedziała poseł Anna Kwiecień. 

– Podpisaliśmy dziś umowę na realizację kolejnego etapu gazociągu, którego budowa jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie ze strony prężnie rozwijającej się gminy. Już teraz mogę powiedzieć, że w planach mamy wybudowanie kolejnych 32 km gazociągów na tym obszarze. Zachęcamy mieszkańców do składania wniosków o przyłączenie do naszej sieci i podpisywanie umów – dodał Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych w Polskiej Spółce Gazownictwa. 

Polska Spółka Gazownictwa we wszystkie zaplanowane inwestycje na terenie gminy Zakrzew zainwestuje ponad 15 mln zł. 

– Jeśli chodzi o gazyfikację to gmina Zakrzew w ostatnich latach nadrabia zaległości dwóch, a nawet trzech ostatnich dekad. Poprzez te działania zwiększamy potencjał i atrakcyjność naszych terenów, a także sprawiamy, że nasza gmina może się dalej rozwijać – zakończył Leszek Margas, wójt gminy Zakrzew.