DLA MEDIÓW • 9 października 2023

PSG rozbudowuje sieć w powiecie wyszkowskim

Polska Spółka Gazownictwa zainaugurowała dwie inwestycje w powiecie wyszkowskim. Rozpoczęto kolejny etap gazyfikacji gminy Zabrodzie, a także budowę sieci na terenie miejscowości Gulczewo. Łączny koszt obu inwestycji to ok. 5,5 mln zł.
Uczestnicy konferencji Polskiej Spółki Gazownictwa
W ramach pierwszej inwestycji Polska Spółka Gazownictwa wybuduje ok. 14 km sieci gazowej, a dostęp do błękitnego paliwa uzyska ponad 1000 mieszkańców miejscowości: Niegów, Dębinki, Wysychy, Lipiny w gm. Zabrodzie oraz budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoła czy Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach.

– Dla rozwoju Mazowsza, dla rozwoju naszych gmin gaz jest niezbędny. Dziękuję Polskiej Spółce Gazownictwa za bardzo dynamiczne działania na terenie wschodniego Mazowsza, gdyż w ostatnich latach wiele gmin zyskało tutaj dostęp do błękitnego paliwa, które jest nie tylko najbardziej ekologicznym z paliw kopalnych, ale także najtańszym – powiedziała Maria Koc, wicemarszałek Senatu.

– Bardzo się cieszę, że ta inwestycja w końcu się rozpoczęła. Nasi mieszkańcy czekają na nią już ok. 40 lat, bowiem w latach 80. ubiegłego wieku po raz pierwszy zbierano podpisy pod deklaracją przyłączenia do sieci gazowej. Ta inwestycja nie tylko pozwoli naszym mieszkańcom podnieść poziom życia, ale także jest bardzo ważna z punktu widzenia rozwoju Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach – dodał Krzysztof Jezierski, wójt gminy Zabrodzie.

W ramach gazyfikacji Gulczewa powstanie ok. 16 km sieci gazowej, z czego połowa jeszcze w tym roku, a dostęp do błękitnego paliwa uzyska ok. 1000 mieszkańców.

– Zachęcamy mieszkańców do składania wniosków o przyłączenie do sieci gazowej za pomocą Portalu Przyłączeniowego Polskiej Spółki Gazownictwa lub w gazowni w Wyszkowie. Chcielibyśmy już podczas najbliższej zimy móc dostarczać do Państwa domów paliwo gazowe, które zapewni Państwu komfortowe oraz oszczędne ogrzewanie budynków – podsumował Robert Więckowski.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform