DLA MEDIÓW • 5 października 2022

Polska Spółka Gazownictwa – firma przyjazna rodzinie

3 października 2022 r. w siedzibie PSG odbyło się spotkanie w ramach akcji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Rynek pracy przyjazny rodzinie, mającej na celu upowszechnianie najciekawszych praktyk polskich firm sprzyjających łączeniu życia rodzinnego z rozwijaniem kariery zawodowej przez pracowników. W wydarzeniu wzięli udział m.in. pełnomocnik rządu ds. polityki społecznej Barbara Socha oraz członek zarządu ds. operacyjnych PSG Jakub Kowalski.
Dla młodych Polaków udane życie rodzinne znajduje się wysoko na liście priorytetów, dlatego osiągnięcie równowagi pomiędzy sferą zawodową a życiem prywatnym jest dla nich tak ważne. Spotkanie w PSG było pierwszym z serii spotkań w ramach projektu mającego na celu pokazanie przedsiębiorstw, które chcą wspierać swoich pracowników w osiągnięciu tego celu. 

– Niezmiernie cieszy mnie fakt, że są takie przedsiębiorstwa jak PSG, które nie tylko zauważają potrzebę zrównoważenia życia zawodowego z życiem rodzinnym swoich pracowników, ale z ogromnym zaangażowaniem pomagają im tę równowagę osiągnąć – powiedziała po spotkaniu Barbara Socha, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej. Wsparcie, jakie otrzymują zwłaszcza młodzi rodzice, którzy chcą pozostać aktywni zawodowo przy jednoczesnym wychowywaniu dzieci, zasługuje na ogromną pochwałę. Skala rozwiązań, jakie PSG oferuje pracownikom, również jest imponująca, a co najważniejsze – pracownicy faktycznie chętnie z nich korzystają – zaznaczyła. 

Podczas spotkania przedstawiciele PSG opowiedzieli o rozwiązaniach w tym obszarze, które zostały wprowadzone na przestrzeni kilku ostatnich lat i jak bardzo wpłynęły one na poziom satysfakcji i zadowolenia pracowników spółki.

– Dzięki bezpiecznym i stabilnym warunkom pracy, które zapewniamy w PSG, młode mamy nie boją się wracać do pracy po urlopach rodzicielskich i wychowawczych. Posiadamy program adaptacji dla osób powracających do pracy po dłuższej nieobecności oraz szereg rozwiązań, które nie tylko ułatwiają powrót do aktywności zawodowej, ale efektywnie wspierają naszych pracowników w osiągnięciu równowagi między życiem zawodowym i rodzinnym – podkreślił Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych PSG. 

– Równie dużą popularnością wśród naszych pracowników cieszy się praca hybrydowa. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, wdrożone zaledwie w lipcu tego roku, jednak dzięki niemu uzyskaliśmy dużo większą efektywność pracy, a wielu naszych pracowników borykających się z zaległościami, przestało je mieć. Dodatkowo zaobserwowaliśmy mniej absencji chorobowych, co również pozytywnie wpływa na dynamikę pracy naszej firmy – dodała Agnieszka Wieliczko, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w PSG.Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform