DLA MEDIÓW • 15 lipca 2022

Gra Muzeum Gazownictwa w Paczkowie w konkursie Muzeum Historii Polski

Gra planszowa Gas Age – Epoka Gazu stworzona przez Muzeum Gazownictwa w Paczkowie została wybrana do II etapu konkursu organizowanego przez Muzeum Historii Polski. Zwycięzców wyłonią internauci, dlatego zapraszamy do udziału w głosowaniu, które potrwa do 15 sierpnia.
Gra Muzeum Gazownictwa w Paczkowie w konkursie Muzeum Historii Polski
„Wydarzenie Historyczne Roku” to plebiscyt organizowany już po raz 15. przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w 2021 roku, promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą. Plebiscyt został objęty Honorowym Patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego.

– Cieszę się, że Wielkoformatowa gra planszowa Gas Age – Epoka Gazu znalazła uznanie w oczach jury i została zakwalifikowana do II etapu konkursu w kategorii Edukacja. Przed nami rywalizacja w głosowaniu internautów. Zachęcam Państwa do oddania głosu na projekt zrealizowany przez Muzeum Gazownictwa w Paczkowie – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa, mecenasa muzeum. 

Świat gry Gas Age został osadzony w geopolitycznych realiach II połowy XIX w., a gracze wcielają się w rolę osób zarządzających gazownią w jednym z miast na ziemiach polskich: planują zakup surowca, reagują na zmiany wywołane przez historyczne odkrycia i wydarzenia, rozwijają nowe technologie, budują coraz to bardziej efektywne obiekty, a także mają wpływ na warunki zatrudnienia pracowników.

Istotnym elementem gry jest również rozwój sieci dystrybucyjnych gazu na mapach miast. Błędne zaplanowanie wpływa na reputację prowadzonego przedsiębiorstwa, grozi poniesieniem kar finansowych oraz spadkiem popytu na gaz. To wszystko sprawia, że oprócz nietuzinkowej rozgrywki gra jest również świetnym narzędziem edukacyjnym. Za jej pomocą gracze mogą poznać w praktyce zjawiska ekonomiczne takie jak: inwestycje, ryzyko, koszt czy zysk.

Zwycięzców drugiego etapu w poszczególnych kategoriach plebiscytu wyłonią internauci. Głosy można oddawać do 15 sierpnia 2022 r. na stronie konkursu www.whr.muzhp.pl, gdzie umieszczone są prezentacje tegorocznych laureatów. Aby zagłosować, należy oddać łącznie trzy głosy, po jednym na każdą kategorię, zaakceptować regulamin plebiscytu, podać swój adres mailowy, a następnie potwierdzić głos klikając w link otrzymany na maila. Gra Gas Age – Epoka Gazu rywalizuje w kategorii Edukacja z czterema innymi projektami.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu!
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform