DLA MEDIÓW • 8 września 2023

Gazyfikacja miejscowości Rakowiec

Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła kolejny etap gazyfikacji w gminie Siedlce. W ramach rozpoczętej rok temu inwestycji w miejscowości Żelków-Kolonia już zostało wybudowane ok. 10 km sieci. Do końca roku PSG powiększy ją o blisko kilometr i zapewni dostęp do gazu kolejnym kilkudziesięciu mieszkańcom.
Polska Spółka Gazownictwa zainwestowała w gazyfikację Żelkowa-Kolonii już łącznie około 2,4 mln zł. Rozpoczęty III etap, nie tylko zapewni dostęp do sieci gazowej dwóm dużym zakładom produkcyjnym znajdującym się w okolicy, ale także zagwarantuje bezpieczeństwo dostaw gazu dla mieszkańców na wypadek ew. uszkodzenia gazociągu przez podmioty zewnętrzne. 

– Dziękuję Polskiej Spółce Gazownictwa, której działania pozwalają mieszkańcom mniejszych miejscowości korzystać z postępu energetycznego, bo tak trzeba nazwać dostęp do paliwa gazowego. Jeszcze niedawno mieszkańcy takich miejscowości jak Rakowiec mogli tylko pomarzyć o komforcie życia, jaki mają ludzie w mieście. Dzisiejsze wydarzenie jest potwierdzeniem tego, że nie tylko chcemy, ale wykonujemy praktyczne działania, żeby większość Polaków mogła żyć na takim samym poziomie – powiedział poseł na Sejm RP, Krzysztof Tchórzewski. 

Polska Spółka Gazownictwa zachęca mieszkańców do składania wniosków o przyłączenie do sieci gazowej. Te osoby, które podpiszą umowę w najbliższym czasie, już podczas nadchodzącej zimy będą mogły korzystać z praktycznie bezobsługowego i dużo tańszego paliwa jakim jest gaz ziemny.

– Gazyfikacja terenów to ich rozwój, a przykład gminy Siedlce idealnie to obrazuje. Świadczą o tym dane pokazujące, że tutaj w przeciwieństwie do ogólnego trendu, ludzie nie uciekają do dużych miast, ale przeciwnie – z roku na rok ich przybywa. Bardzo dziękuję władzom samorządu i gminy za współpracę. To również dzięki Państwa zaangażowaniu możemy tę inwestycję rozpocząć już dziś – dodał Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Obecnie w powiecie siedleckim Polska Spółka Gazownictwa realizuje także szereg innych zadań związanych z gazyfikacją m.in. gminy Paprotnia, Suchożebry, Wodynie i Zbuczyn.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform