DLA MEDIÓW • 8 grudnia 2021

Gazyfikacja gminy Banie

We wtorek 7 grudnia odbył się briefing prasowy, podczas którego ogłoszono uruchomienie dystrybucji paliwa gazowego dla nowych odbiorców w gminie Banie. Jest to piątą gmina na terenie działania Oddziału Zakładu Gazowniczego w Szczecinie, która uzyskała dostęp do sieci gazowej w ramach Programu Przyspieszenia Inwestycji w Sieć Gazową Polski.
Flagi z logotypem Polskiej Spółki Gazownictwa na masztach, w tle szklany, nowoczesny biurowiec
– Polska gminna, Polska powiatowa przez wiele lat były zapomniane. A przecież wszyscy Polacy pracują i płacą podatki. Dlatego powinni mieć zapewniony równy dostęp np. do źródeł energii. Musimy nadrabiać pewne niewątpliwe zapóźnienia w tym zakresie, dlatego dziękuję Polskiej Spółce Gazownictwa - jako narodowemu operatorowi, że realizuje również politykę zrównoważonego rozwoju czyli docierania z błękitnym paliwem właśnie do tych małych miejscowości – powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

– Polska Spółka Gazownictwa w ramach realizacji założeń „Programu przyśpieszenia inwestycji w sieć gazową Polski w latach 2018-2022” stale realizuje nowe inwestycje, rozbudowując sieć dystrybucji gazu ziemnego na terenie całej Polski. W ostatnich latach na takie działania w powiecie gryfińskim przeznaczyliśmy 10 mln zł. Zakończona inwestycja nie tylko poprawi konkurencyjność lokalnych przedsiębiorstw, ale również będzie miała pozytywny wpływ na jakość powietrza i zdrowie mieszkańców – skomentował Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Proces gazyfikacji gminy Banie rozpoczął się w 2018 roku. Był on realizowany w dwóch etapach. W ramach pierwszego Polska Spółka Gazownictwa wybudowała 15 km gazociągu średniego ciśnienia od Pyrzyc do Parnicy. Drugi etap to budowa ponad 12 km gazociągów na terenie gminy Banie. 

– Ta inwestycja to wspólny sukces naszych pracowników i Gminy Banie. To była wspólna praca, za którą wszystkim dziękuję. Gazyfikacja gminy Banie umożliwi dalszy rozwój dystrybucyjnej sieci gazowej na tym terenie. Wszystkich klientów zainteresowanych korzystaniem z gazu ziemnego zachęcam do składania wniosków o wydanie warunków przyłączenia oraz o zawieranie umów o przyłączenie. Najszybciej można to zrobić korzystając z Portalu przyłączeniowego. Nasi pracownicy czekają również na Państwa w Stargardzie przy ul. Reymonta 16 lub w Szczecinie przy ul. Tama Pomorzańska 26 – dodał Andrzej Hoehle dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Szczecinie. 

– Inwestycja od wielu lat oczekiwana w naszej gminie stała się faktem. Będzie służyć mieszkańcom gminy, ale także małym, średnim i dużym firmom prowadzącym działalność gospodarczą na naszym terenie. Jest to inwestycja, dzięki której będą mogły powstawać nowe przedsięwzięcia inwestycyjne. Gmina Banie otrzymała ostatnio 7 mln złotych w ramach programu „Polski Ład”. Planujemy w związku z tym kolejne inwestycje na terenie całej gminy – podsumował Arkadiusz Łysik, zastępca wójta gminy Banie.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2022 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform