DLA KLIENTA • 18 marca 2022

Dwa lata Portalu Przyłączeniowego

Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła Portal Przyłączeniowy 19 marca 2020 r. Za jego pomocą do dziś wpłynęło już ponad 150 tys. wniosków o wydanie warunków przyłączenia do sieci gazowej. Oznacza to, że średnio co piąty wniosek jest składany za pośrednictwem portalu.
Portal Przyłączeniowy to system, który w przyjazny i atrakcyjny sposób i co najważniejsze bez wychodzenia z domu pozwala na m.in. złożenie wniosku czy podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej. Aplikacja dostępna jest na komputerach, tabletach i smartfonach, a klienci mogą z niej korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W ciągu dwóch lat indywidualne konto na Portalu Przyłączeniowym założyło już ok 140 tys. użytkowników.

– Z satysfakcją obserwujemy jak coraz większa liczba klientów w celu przyłączenia do sieci gazowej wybiera złożenie wniosku przez Portal Przyłączeniowy. Przez pierwszy rok z tego narzędzia skorzystało ok. 73 tys. klientów, w drugim już ponad 75 tys. Aspiracją Polskiej Spółki Gazownictwa jest bycie innowacyjnym przedsiębiorstwem, dlatego Portal Przyłączeniowy będzie rozwijany i dostosowywany do oczekiwań naszych klientów także w kolejnych latach – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa. 

Funkcjonalności Portalu Przyłączeniowego

Już teraz za pośrednictwem Portalu Przyłączeniowego możliwe jest:
 • złożenie wniosku o określenie warunków lub możliwości przyłączenia do sieci gazowej,
 • złożenie wniosku o zawarcie umowy o przyłączenie,
 • uzyskanie dostępu do informacji online o postępach w swojej sprawie,
 • włączenie darmowego powiadomienia za pomocą SMS oraz wiadomości e-mail zawierających informację o kolejnych działaniach,
 • uzyskanie dostępu do dokumentów powstających w trakcie procesu przyłączeniowego: warunków, umów, faktur itp.
 • pobranie dokumentów powstałych w trakcie procesu przyłączania,
 • uzyskanie szybkiej informacji zwrotnej o zakończeniu realizacji inwestycji,
 • dokonanie zmian danych kontaktowych.
Udogodnienia wprowadzone w 2021 r.

Portal Przyłączeniowy to narzędzie intuicyjne i proste w obsłudze. Dla osób, które zastanawiają się czy sobie z nim poradzą, Polska Spółka Gazownictwa przygotowała dedykowane filmy instruktażowe, pokazujące jak krok po kroku przejść przez wybraną sprawę. W połowie 2021 r. w ramach działań rozwojowych portal został wzbogacony również o:
 • udostępnienie mapy z podziałem geodezyjnym działek,
 • udostępnienie wraz z prezentacją na mapie w portalu przebiegu tras sieci gazowych,
 • optymalizację słownika teleadresowego, m. in. poprzez zmniejszenie liczby pól niezbędnych do wprowadzenia adresu,
 • umożliwienie wyszukiwania obiektu przyłączanego po numerze działki.
Innowacyjność portalu została doceniona podczas zeszłorocznych targów EXPO-GAS w Kielcach. Jury przyznało mu najwyższą nagrodę za produkt w kategorii „Usługi”.

Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce zachęca do korzystania z portalu, gdyż jest to wygoda i oszczędność czasu. Osoby składające dokumenty w formie elektronicznej, mogą to uczynić w dogodnym dla siebie czasie, bez konieczności udawania się do Miejsca Obsługi Klienta.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2022 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform