DLA MEDIÓW • 27 listopada 2023

Trwa przywracanie dostaw gazu w Inowrocławiu

W związku z awarią stacji gazowej zasilającej Inowrocław Polska Spółka Gazownictwa z Grupy ORLEN informuje, że przywrócone zostały dostawy gazu do ok. 1/3 liczby odbiorców. Zwiększona liczba ekip monterskich, również z innych województw, cały czas wykonuje prace, mające na celu jak najszybsze uruchomienie dostaw paliwa gazowego do wszystkich mieszkańców.
Spółka apeluje do mieszkańców o nieodkręcanie kurków głównych na własną rękę. Takie działanie, w przypadku nieszczelności instalacji wewnętrznej lub jej zapowietrzenia, może prowadzić do niekontrolowanego wypływu gazu, a w konsekwencji pożaru lub wybuchu. 

Ponieważ tempo prac jest zależne od dostępu służb PSG do domów i mieszkań, do których wstrzymano dostawy gazu, Polska Spółka Gazownictwa zwraca się ponownie do mieszkańców z prośbą o umożliwienie dostępu do tych lokali.

Z uwagi na to, że poniedziałek jest dniem pracy, ekipy monterów będą intensyfikować swoje działania szczególnie w godzinach popołudniowych i będą pracowały do późnych godzin nocnych.

Będziemy na bieżąco informować opinię publiczną nt. rozwoju sytuacji.

Polska Spółka Gazownictwa przypomina również, że jej pracownicy nie są uprawnieni do uruchamiania urządzeń gazowych takich jak piece łazienkowe czy piece centralnego ogrzewania. Takie działania leżą po stronie klienta, który może skorzystać z usług wyspecjalizowanych serwisów lub instrukcji, która jest dołączona do urządzenia.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2024 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform