DLA MEDIÓW • 14 września 2023

PSG zgazyfikuje Paprotnię i Suchożebry

Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła inwestycję mającą na celu gazyfikację gmin Paprotnia i Suchożebry w powiecie siedleckim. Spółka zainwestuje w to działanie blisko 2,5 mln zł. W wydarzeniu inaugurującym budowę gazociągu uczestniczył m.in. prezes PSG Robert Więckowski.
W ramach tej inwestycji Polska Spółka Gazownictwa do końca roku wybuduje ponad 12,5 km sieci gazowej, a dostęp do błękitnego paliwa uzyska ponad 200 nowych odbiorców.

– W 2018 r., nie wiedząc o tym, że czeka nas pandemia, a potem wybuch wojny na Ukrainie, przyjęliśmy program, dzięki któremu chcieliśmy zgazyfikować większość naszego kraju. Celem tego programu nie była jednak tylko sama gazyfikacja. Jego celem było także m.in. wyrównanie poziomu życia ludzi w dużych miastach i mniejszych miejscowościach oraz zatrzymanie wyludniania się tych drugich obszarów. I to właśnie dzięki Polskiej Spółce Gazownictwa udaje nam się to osiągnąć – powiedział podczas inauguracji budowy gazociągu poseł na Sejm RP Krzysztof Tchórzewski.

Aby skrócić czas realizacji zadania, Polska Spółka Gazownictwa zdecydowała się na opracowanie dokumentacji projektowej własnymi siłami. Dzięki temu mieszkańcy miejscowości: Stasin, Brzozów, Nakory i Hołubla już podczas nadchodzącej zimy będą mogli korzystać z praktycznie bezobsługowego i najbardziej ekologicznego z paliw kopalnych.

– Po zakończeniu tej inwestycji dostęp do gazociągu liniowego uzyskają nie tylko mieszkańcy, ale także przedsiębiorcy prowadzący firmy na tych terenach. Jeden z nich do tej pory był zasilany ze stacji LNG w Stasinie. Po doprowadzeniu gazociągu będzie mógł zwiększyć swoje moce produkcyjne, a stacja LNG zasili w gaz kolejną gminę – dodał Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Wykonawcą inwestycji będzie spółka Gaz, która jest związana z Polską Spółką Gazownictwa w ramach struktury właścicielskiej.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform