DLA MEDIÓW • 13 października 2023

PSG wybuduje ponad 30 kolejnych kilometrów sieci w gminie Halinów

Polska Spółka Gazownictwa podpisała umowę na gazyfikację kolejnych miejscowości w gminie Halinów. W wydarzeniu inaugurującym inwestycję wziął udział prezes zarządu PSG Robert Więckowski. Spółka zainwestuje w realizację tego zadania ponad 4,6 mln zł.
– Każda gazyfikacja to z jednej strony podniesienie poziomu życia mieszkańców, którzy mogą korzystać z praktycznie bezobsługowego systemu ogrzewania oraz oddychać czystszym powietrzem, a z drugiej strony to możliwość rozwoju tych terenów. Jestem przekonany, że ta inwestycja będzie motorem napędowym dla gminy i sprowadzi do niej nowych przedsiębiorców – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Łącznie w ramach inwestycji powstanie ok. 30 km sieci gazowej, a dostęp do błękitnego paliwa uzyska ponad 2 000 mieszkańców miejscowości: Grabina, Józefin, Cisie, Żwirówka, Krzewina, Dresno i Wielgolas Brzeziński.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się oficjalnie rozpocząć dziś tę inwestycję. Natomiast my już myślimy o tym co dalej. W wyniku wprowadzonych zmian w ustawie o samorządzie, która pozwoliła gminom partycypować w kosztach tworzenia dokumentacji projektowych, zdecydowaliśmy się wystąpić do Polskiej Spółki Gazownictwa z wnioskiem o rozpoczęcie gazyfikacji wszystkich pozostałych sołectw w gminie Halinów. Wszystkie koszty poniesiemy my jako gmina. Dzięki temu wierzę, że uda się w niedalekim okresie zgazyfikować całą gminę – zakończył Adam Ciszkowski, burmistrz gminy Halinów.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform