DLA MEDIÓW • 16 września 2022

PSG sponsorem tytularnym KPS Siedlce

Polska Spółka Gazownictwa została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej z Siedlec. Od dziś zespół występujący w Tauron 1. lidze przyjmuje nazwę PSG KPS Siedlce.
Na zdjęciu od lewej Bartłomiej Kurkus (prezes PSG KPS Siedlce), Robert Więckowski (prezes zarządu PSG), Maciej Nowak (koordynator PSG KPS Siedlce)
PSG od wielu lat poprzez gazyfikację mniejszych miast i miejscowości wspiera zrównoważony rozwój całego kraju. W ramach działalności sponsoringowej spółka angażuje się natomiast m.in. w wartościowe projekty sportowe.

– Siatkówka to dyscyplina, która niezmiennie od wielu lat jest jednym z dwóch sportów narodowych w Polsce. Po tym jak w niedzielę zostaliśmy wicemistrzami świata, jestem przekonany, że zainteresowanie tą dyscypliną będzie jeszcze większe i dlatego Polska Spółka Gazownictwa chce jeszcze mocniej wspierać jej rozwój, szczególnie w mniejszych ośrodkach siatkarskich – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa. 

Drużyna z Siedlec w zeszłym roku zajęła piąte miejsce zarówno na koniec fazy zasadniczej, jak i po fazie play-off i bardzo niewiele zabrakło jej, żeby walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

– Dziękujemy Polskiej Spółce Gazownictwa za wsparcie naszego klubu. Jesteśmy przekonani, że ten projekt przyniesie obopólne korzyści, a swoją postawą na boisku zespół udowodni, że była to dobra decyzja – powiedział Bartłomiej Kurkus, prezes PSG KPS Siedlce.

Rozgrywki Tauron 1. ligi ruszają już w najbliższy weekend. Dwie pierwsze kolejki drużyna PSG KPS Siedlce przełożyła na inny termin ze względu na to, że trener Mateusz Grabda, który pełni także funkcję pierwszego trenera kadry Polski U-20, wraz z zawodnikiem Mateuszem Kufką przebywają na Mistrzostwach Europy we Włoszech. W pierwszym meczu PSG KPS Siedlce zmierzy się 1 października 2022 r. z drużyną MKS Będzin. Największym do tej pory sukcesem drużyny z Siedlec jest wicemistrzostwo 1. ligi w sezonie 2013/2014.

(Na zdjęciu od lewej: Bartłomiej Kurkus (prezes PSG KPS Siedlce), Robert Więckowski (prezes zarządu PSG), Maciej Nowak (koordynator PSG KPS Siedlce).
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2022 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform