DLA MEDIÓW • 19 kwietnia 2023

PSG na targach EXPO-GAS 2023

Dziś rozpoczęła się w Kielcach XII edycja Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Głównym motywem stoiska Polskiej Spółki Gazownictwa jest gotowość PSG do dystrybucji biometanu. Wydarzenie potrwa do 20 kwietnia.

Targi EXPO-GAS to miejsce promowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych polskich firm produkcyjnych i usługowych działających w obrębie gazownictwa i energetyki. Na nowoczesnym stoisku Polskiej Spółki Gazownictwa, przygotowanym przez Departamenty Komunikacji i Transformacji Energetycznej, zaprezentowana jest technologia pozyskiwania biometanu i wtłaczania go do sieci PSG.

– Największą atrakcją na naszym stoisku jest tunel immersyjny, w którym odwiedzający mogą zobaczyć całą historię od obierki jabłka do ekologicznego ciepła w polskich domach. Tym samym Polska Spółka Gazownictwa chce podkreślić swoją rolę w transformacji energetycznej kraju i uniezależnianiu się od gazu sprowadzanego z zagranicy – powiedział Robert Więckowski, prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.


Targi to również forum wymiany informacji i dyskusji na bieżące dla środowiska gazowniczego tematy. W ramach wydarzenia przedstawiciele PSG biorą udział w zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa konferencji „Nowe technologie dla multienergetyki”.

Targi EXPO-GAS odbywają się co dwa lata. Jest to okazja do spotkania ekspertów z branży gazowniczej, a także do nawiązania kontaktów biznesowych. W tym roku Polska Spółka Gazownictwa jest obecna na targach po raz trzeci. Zarówno w 2019, jak i w 2021 r. nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, a jego aranżacja została uznana za jedną z najlepszych.

Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform