Uczestnicy partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej chcą podjąć wspólne działania, które mają na celu wypracowanie, podpisanie i realizację porozumienia sektorowego o współpracy na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce, w tym technologii wodorowych i krajowego łańcucha wartości – czyli Polskiego porozumienia wodorowego.
PSG będzie aktywnie uczestniczyć w opracowaniu „Planu inwestycji wodorowych” - zestawiania priorytetowych projektów, które mają m.in. zapewnić rozwój sieci dystrybucji wodoru. Zgodnie z planem, niezbędne jest wybudowanie rurociągu dedykowanego tylko dla tego gazu oraz wsparcie rozwoju i upowszechnienia metod produkcji wodoru z odnawialnych źródeł energii. Należy dodać, że porozumienie, do którego dołączyła Polska Spółka Gazownictwa nie będzie jednak skutkowało wykluczeniem z obrotu wodoru produkowanego ze źródeł konwencjonalnych, np. wytwarzanego z gazu ziemnego.
W całej Unii Europejskiej jednym z głównych tematów związanych z branżą energetyczną jest radykalne zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, co w naszych warunkach sprowadzi się do odejścia od węgla na rzecz gazu i Odnawialnych Źródeł Energii. Mając na uwadze wyzwania czekające Polskę w oparciu o długofalową politykę Unii Europejskiej tzw. Europejski Zielony Ład, czyli m.in. założenie osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. oraz priorytet w wytwarzaniu energii z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) PSG już od wielu lat analizuje możliwości technologiczne i regulacyjne dotyczące poszerzenia funkcjonalności infrastruktury gazowej o zdolność do transportu gazu ziemnego z domieszką innych gazów, przede wszystkim wytworzonych ze źródeł OZE tj. biometanu, wodoru oraz syntetycznego gazu ziemnego.
Naszym zdaniem modernizacja i rozbudowa sieci gazowych w kierunku dystrybucji paliw gazowych OZE pozwoli także pozyskać nowych odbiorców z sektorów energetycznego, transportowego, a także sektorów przemysłowych, które wykorzystują paliwo gazowe w celu ograniczania śladu węglowego swoich wyrobów. To działanie wpłynie również na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Wszystkie te zagadnienia odzwierciedlane są w planach strategicznych Spółki.
O Spółce
Przejdź na stronę O Spółce
Jesteśmy Narodowym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce i największą spółką Grupy Kapitałowej PGNiG.
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. jest największą spółką Grupy Kapitałowej PGNiG. Zatrudnia ponad 11,5 tys. pracowników, działa na terenie całej Polski i dystrybuuje gaz poprzez ponad 190 tys. km gazociągów.
Poznaj skład Rady Nadzorczej Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Zgromadzenie Wspólników stanowi Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Warszawie.
Poznaj skład Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o.
Prowadzimy swoją działalność w oparciu o 17 Oddziałów Zakładów Gazowniczych, a także Oddział Inwestycyjno-Remontowy w Krośnie. Ich działalność koordynuje Oddział Wsparcia w Warszawie.
Jesteśmy największym beneficjentem środków unijnych w segmencie dystrybucji gazu. Poznaj realizowane przez nas projekty dofinansowane ze środków UE.
Jako największy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce współpracujemy z podmiotami zagranicznymi, a zwłaszcza budujemy relacje z Operatorami Systemu Dystrybucji Gazu.
Celem Programu zgodności jest zapewnienie równego i niedyskryminacyjnego traktowania użytkowników systemu dystrybucyjnego PSG.
Jesteśmy świadomi wpływu skutecznego i efektywnego zarządzania na funkcjonowanie organizacji, dlatego wdrażamy i stosujemy wymagania międzynarodowych standardów dotyczących systemów zarządzania.
Jesteśmy świadomi znaczenia roli, jaką odgrywamy zarówno w otoczeniu rynkowym, jak i wobec środowiska naturalnego oraz społeczności lokalnej. Uwzględniamy zasady CSR zarówno w strategii rozwoju firmy, jak i w naszej codziennej działalności.
Prowadzimy działania sponsoringowe i udzielamy darowizn w obszarach m.in. sportu, kultury i nauki. Dowiedz się więcej i pobierz wnioski o nawiązanie współpracy sponsoringowej oraz przyznanie darowizny.
Na bieżąco monitorujemy główne aspekty pośredniego i bezpośredniego oddziaływania na środowisko naszej działalności - dowiedz się, jakie proekologiczne działania prowadzimy.

Strategia
Zapoznaj się ze strategią Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. na lata 2016-2022.

Inwestycje
Głównym celem inwestycji m.in. przyłączanie nowych odbiorców.
Bezpieczeństwo
Przejdź na stronę Bezpieczeństwo
Dowiedz się, jak postępować w wypadku ulatniania się gazu i jak prowadzić inwestycję, by uniknąć uszkodzenia sieci.
Dowiedz się, jak dbać o bezpieczeństwo przy pracach ziemnych w miejscach lokalizacji podziemnej infrastruktury technicznej, a zwłaszcza sieci gazowej.
Dowiedz się, jak prawidłowo korzystać z instalacji i urządzeń gazowych.
Dowiedz się więcej o akcji przewonienia gazu ziemnego, którą raz do roku przeprowadza PSG.
Przypominamy o podstawowych sposobach dbania o bezpieczeństwo w internecie.
Informacje dotyczące zakładów o zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej.

Gdy ulatnia się gaz
Dowiedz się, jak postępować, gdy poczujesz ulatniający się gaz.
Kariera
Przejdź na stronę Kariera
Naszą firmę tworzą przede wszystkim ludzie. To dzięki ich zaangażowaniu, doświadczeniu oraz profesjonalizmowi, istniejemy i działamy na rynku już od kilku pokoleń.
Dowiedz się, dlaczego warto pracować w Polskiej Spółce Gazownictwa.
Sprawdź, jakie benefity oferujemy naszym pracownikom.
Poznaj etapy procesu rekrutacji prowadzonego w Polskiej Spółce Gazownictwa.
Zapoznaj się z naszymi radami dotyczącymi udziału w procesie rekrutacyjnym, abyś czuł się spokojnie i pewnie w czasie spotkania.
Organizujemy m.in. praktyki studenckie, zawodowe, absolwenckie oraz staże dla najlepszych praktykantów i staże we współpracy z PUP.

Oferty pracy
Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy i dołącz do grona naszych pracowników!
Kontakt
Przejdź na stronę Kontakt
Sprawdź, jak możesz z nami porozmawiać.
Część jednostek obsługujących klientów jest otwartych i działa w ścisłym reżimie sanitarnym. Pozostałe jednostki nadal są zamknięte. Skorzystaj z wyszukiwarki, by uzyskać szczegółowe informacje.
Skorzystaj z formularza kontaktowego, aby złożyć reklamację lub otrzymać informacje dotyczące m.in. przyłączenia do sieci gazowej, dostaw gazu i odczytów.
Jeśli masz informacje o nielegalnym poborze paliwa gazowego, zawiadom nas. Zapewniamy anonimowość i gwarantujemy podjęcie skutecznych działań.
Zapraszamy media do kontaktu z rzecznikiem prasowym Polskiej Spółki Gazownictwa oraz zapoznaniem się z materiałami prasowymi i najnowszymi informacjami.

Znajdź numer telefonu
Znajdź numer telefonu właściwy dla obszaru, na którym mieszkasz.