DLA MEDIÓW • 14 maja 2024

PSG bezpieczne w cyberprzestrzeni

Bezpieczeństwo teleinformatyczne w kontekście trwających konfliktów zbrojnych oraz wdrażanie narzędzi i procesów cyfrowych w przedsiębiorstwach gazowych to główne tematy Cybergaztermu odbywającego się na zakończenie pierwszego dnia 27. konferencji Gazterm. W wydarzeniu wziął udział m.in. Jacek Zieliński, zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa PSG.
Jacek Zieliński, zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa PSG, przemawia do mikrofonu podczas panelu Cybergazterm w ramach konferencji Gazterm
W dobie rosnącej liczby prób użycia, wykradzenia lub uszkodzenia poufnych informacji sektor energetyczny, w tym m.in. Polska Spółka Gazownictwa, musi skoncentrować się na zabezpieczeniu swoich systemów i sieci przed potencjalnymi zagrożeniami. 

– Bezpieczeństwo cybernetyczne jest niezbędne dla stabilności krajowej infrastruktury energetycznej, aby nie doszło m.in. do przerw w dostawie paliw gazowych, które mogłyby mieć poważne konsekwencje dla gospodarki czy ciągłości działania państwa. Wymaga to ze strony naszej spółki nie tylko wdrażania zaawansowanych technologii i protokołów bezpieczeństwa, ale przede wszystkim ciągłego szkolenia personelu oraz współpracy między agencjami rządowymi, prywatnymi przedsiębiorstwami oraz organizacjami międzynarodowymi – powiedział Jacek Zieliński, zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa PSG.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2024 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform