DLA MEDIÓW • 3 grudnia 2022

Oświadczenie odnośnie przerw w dostawie gazu w woj. lubuskim i zachodniopomorskim

Polska Spółka Gazownictwa z Grupy ORLEN informuje, że w sobotę 3 grudnia, podczas robót ziemnych wykonywanych przez firmę zewnętrzną, doszło do uszkodzenia gazociągu wysokiego ciśnienia w m. Łupowo w województwie lubuskim. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia służby PSG przystąpiły do usuwania awarii. Sytuacja jest pod kontrolą i nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i mienia okolicznych mieszkańców.
Megafon trzymany w ręce widocznej do nadgarstka z mankietem garnituru, z megafonu wydobywają się różne grafiki
W wyniku awarii poszkodowanych zostało dwóch pracowników firmy prowadzącej roboty ziemne. Udzielono im na miejscu pomocy medycznej, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bezpośrednio po awarii ewakuowano mieszkańców okolicznych domów oraz wstrzymano ruch kolejowy oraz drogowy. Po wyjaśnieniu sytuacji pod kątem bezpieczeństwa mieszkańcy wrócili do swoich domów, przywrócono kursowanie pociągów, a ruch kołowy odbywa się bez przeszkód.

Na miejscu pracują służby PSG z Grupy ORLEN, które badają przyczyny awarii i usuwają jej skutki. Z powodu uszkodzenia gazociągu mogą wystąpić problemy z dostawą gazu dla mieszkańców gmin: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec z województwa lubuskiego, a także gmin Dębno i Mieszkowice z województwa zachodniopomorskiego. Polska Spółka Gazownictwa z Grupy ORLEN pozostaje w kontakcie z lokalnymi władzami i pracuje nad minimalizacją skutków ewentualnych ograniczeń w dostawach gazu dla mieszkańców wymienionych gmin.

Będziemy na bieżąco informować opinię publiczną nt. rozwoju sytuacji.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2024 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform