DLA KLIENTA • 7 czerwca 2023

Komunikat PSG związany z bezpieczeństwem danych

Polska Spółka Gazownictwa informuje, że w ramach niedawnej publikacji dużego zbioru danych wykorzystywanych do logowania przez polskich użytkowników Internetu, nie doszło do złamania infrastruktury PSG, a bezpieczeństwo danych ma dla nas najwyższy priorytet.
W ostatnich dniach doszło do publikacji dużego zbioru danych wykorzystywanych do logowania przez polskich użytkowników Internetu. W ramach tego wycieku udostępniono ponad milion unikalnych rekordów z loginem oraz hasłem do różnych stron, m.in. facebook.com, allegro.pl, gov.pl, poczta.onet.pl, poczta.wp.pl, online.mbank.pl, ingbank.pl, x-kom.pl czy morele.net.

Dane osób, które stały się ofiarami hakerów zostały pozyskane za pomocą złośliwego oprogramowania typu infostealer, które wykrada loginy i hasła zapisane w przeglądarkach internetowych.

W związku z tym jednostki odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo w Polsce podjęły działania w celu ograniczenia skutków tej sytuacji.

Polska Spółka Gazownictwa również dokonała wszelkich możliwych czynności, aby chronić dane naszych klientów. Zapewniamy, że nie doszło do złamania zabezpieczeń naszej infrastruktury, a bezpieczeństwo danych ma dla nas najwyższy priorytet.

Więcej informacji możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji pod adresem: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/sprawdz-czy-twoje-dane-sa-bezpieczne.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform