DLA MEDIÓW • 5 października 2023

Drobin jeszcze w tym roku z dostępem do gazu

Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła budowę sieci gazowej na terenie miasta Drobin. Wszystkie prace zostaną ukończone do końca tego roku. PSG zainwestuje w to zadanie 1,5 mln zł.
Uczestnicy konferencji Polskiej Spółki Gazownictwa
– Cieszę się, że na mapie zgazyfikowanych miejsc w Polsce już niedługo przybędzie kolejne miasto. Jest to efekt coraz bardziej popularnej w Polsce gazyfikacji wyspowej. Dziękuję Polskiej Spółce Gazownictwa za efektywne działania przy tym jakże ważnym dla mieszkańców projekcie. Jestem przekonany, że to nie koniec tego typu inwestycji m.in. tu na północnym Mazowszu – powiedział Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

W ramach inwestycji do końca tego roku Polska Spółka Gazownictwa wybuduje blisko 5 km sieci gazowej, a dostęp do paliwa gazowego uzyska ponad 100 gospodarstw domowych, obiekty gminne i miejscowi przedsiębiorcy. Miasto do czasu wybudowania gazociągu liniowego będzie zasilane ze stacji regazyfikacji LNG w Świerczynku.

– Polska Spółka Gazownictwa jest gotowa dalej rozwijać sieć gazową w gminie Drobin. Już dziś mamy zaprojektowane m.in. ponad 20 km gazociągów od strony Starożebrów. Zachęcam mieszkańców do jak najszybszego składania kolejnych wniosków o wydanie warunków przyłączenia do naszej sieci i podpisywanie umów. To w znaczący sposób zwiększy szansę na realizację tej inwestycji – dodał Robert Więckowski, prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

– Dziś rozpoczęta gazyfikacja jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji, która wpłynie na to, że miasto będzie kwitło i się rozwijało. Dziękuję Polskiej Spółce Gazownictwa, za to, że w trybie ekspresowym zajęła się tą inwestycją i że już w tym roku pierwsi mieszkańcy będą mogli korzystać z błękitnego paliwa – podsumował Krzysztof Wielec, burmistrza miasta i gminy Drobin.

Na terenie powiatu płockiego Polska Spółka Gazownictwa buduje obecnie także sieć gazową w Łącku i Bodzanowie oraz opracowuje dokumentację projektową gazyfikacji gminy Bielsk.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2023 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform