DLA MEDIÓW • 17 maja 2022

Członek zarządu ds. operacyjnych PSG na konferencji GAZTERM 2022

Podczas drugiego dnia konferencji GAZTERM 2022, odbył się także panel „Perspektywa pomostowości paliwa gazowego w kontekście aktualnej strategii metanowej i taksonomii UE”, w którym wziął udział z ramienia Polskiej Spółki Gazownictwa Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych.
Członek zarządu ds. operacyjnych podczas panelu dyskusyjnego na konferencji Gazterm 2022.
Dyskusja podczas panelu poświęcona była zastosowaniu technologii biogazowych i wodorowych w toczącej się transformacji energetycznej oraz wyzwaniom stawianym przed sieciami przesyłowymi. W rozmowie, poza prezesem Kowalskim, wzięli udział: Bartłomiej Mazurkiewicz, członek zarządu PGNiG Ventures sp. z. o. o., Krzysztof Hnatio, dyrektor Tauron Polska Energia S.A. oraz przedstawiciel Kancelarii WKB Jakub Pokrzywniak. Członek zarządu PSG ds. operacyjnych Jakub Kowalski mówił w trakcie dyskusji o wyzwaniach stojących przed wprowadzaniem do sieci biogazu i wodoru.

– Polska Spółka Gazownictwa nieustannie obserwuje i analizuje sytuację na rynku biogazu i wodoru. Jesteśmy uczestnikiem zarówno partnerstwa na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu, jak i porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce. Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy gotowi na biogazową ewolucję i od kilku lat w zasadzie w każdym miesiącu wydajemy warunki przyłączenia dla biogazowni. Z żadną z nich nie podpisaliśmy jednak jeszcze umowy przyłączeniowej. Wszystko dlatego, że wytwarzany przez nie biogaz, bardzo często nie spełnia parametrów pozwalających wprowadzić go do naszej sieci dystrybucyjnej. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie Ministerstwo Klimatu i Środowiska wypracuje mechanizmy wsparcia dla biogazowni, a biometan popłynie naszymi gazociągami – powiedział Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2022 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform