DLA MEDIÓW • 4 lipca 2022

Festiwal „12 Godzin Serce Mazur”

„12 Godzin Serce Mazur” – pod takim hasłem w minioną sobotę 2 lipca 2022 r. w Amfiteatrze Mrągowo nad jeziorem Czos odbyła się 3. edycja festiwalu. Polska Spółka Gazownictwa była sponsorem strategicznym tej wyjątkowej imprezy wspierającej polską transplantologię.
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zasilił zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na sprowadzenie do Polski specjalistycznego sprzętu OCS HEART, który pozwala zwiększyć czas potrzebny do transportu serca dawcy do przeszczepu z 4 do 12 godzin. Obecnie jest to jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu „wciąż bijącego” serca. 

–  Jesteśmy spółką, która chce nie tylko realizować nowoczesne projekty transportu gazów, ale chcemy również wspierać inne nowatorskie rozwiązania. Dlatego cieszę się, że mogliśmy w ten sposób wspomóc sprowadzenie do Polski sprzętu ratującego życie – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.  

Gwiazdami festiwalu były Cleo oraz Margaret, a licznie zgromadzona publiczność bawiła się znakomicie. 

Kończąc festiwal dr n. med. Zygmunt Kaliciński Prezes Fundacji Dla Transplantacji „Zostaw Serce na Ziemi”, będącej organizatorem wydarzenia, podziękował wszystkim partnerom zaangażowanym w projekt za pomoc przy przenoszeniu polskiej transplantologii na wyższy poziom technologiczny.

Jesteśmy dumni, że jako Polska Spółka Gazownictwa byliśmy częścią tak wartościowego przedsięwzięcia.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2022 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform