Aktualności

Zobacz wyjątkową choinkę Polskiej Spółki Gazownictwa! 2015.12.02

Już od 3 grudnia br. będzie można zobaczyć choinkę „branżową” Polskiej Spółki Gazownictwa. To wyjątkowe drzewko świąteczne jest częścią niecodziennej wystawy w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku.

PSG już po raz drugi przygotowała „gazowniczą” choinkę. Oryginalne drzewko zostało przystrojone ozdobami, które są charakterystyczne dla naszej spółki. Specjalnie na tę okazję przygotowano niecodzienne, ręcznie robione dekoracje. W tym celu wykorzystano m.in. pocięte rury, kurki gazowe i inne części infrastruktury gazowniczej. Warto podkreślić, że całkowita kwota, którą przekazała PSG na powyższy cel, zostanie przeznaczona na dzieci z Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych.

Wszystkich odwiedzających Trójmiasto pomiędzy 3 grudnia 2015 r. a 5 stycznia 2016 r. zapraszamy do odwiedzenia świątecznej wystawy w Parku Handlowym Matarnia. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Szczegóły znajdują się pod adresem: http://www.wystawachoinek.pl/ .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 grudnia obiekty PSG nieczynne 2015.12.02

Polska Spółka Gazownictwa uprzejmie informuje, że 4 grudnia, z powodu dnia wolnego od pracy w branży gazowniczej, wszystkie biura PSG będą nieczynne. Jednocześnie informujemy, że bezpieczeństwo eksploatacji sieci gazowej zapewnia całodobowo czynne Pogotowie Gazowe.  

Za powstałe niedogodności przepraszamy. 

 

 

Obchody 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918 r. 2015.12.01

W związku z uroczystymi obchodami 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918 r. Polska Spółka Gazownictwa po raz trzeci przystępuje do akcji "Przypnij kokardę".

Poprzez tę wyjątkową akcję pragniemy przywołać pamięć o Powstaniu Wielkopolskim oraz zachęcić Wielkopolan do noszenia kokard narodowych – symbolu Powstania. Biało-czerwona kokarda to symbol obchodów Powstania Wielkopolskiego, który wspólnie z mieszkańcami będziemy dumnie nosić od 8 grudnia br. do 6 stycznia 2016 r.

Na ulice Poznania wyjedzie przystrojony flagami i kokardami w narodowych barwach, historyczny „Powstańczy tramwaj”. Na jego pokładzie członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych będą rozdawać Poznaniakom okolicznościowe kokardy do wpięcia na piersi. W obchody 97. rocznicy Powstania Wielkopolskiego zaangażowani zostaną uczniowie wielkopolskich szkół, dla których Polska Spółka Gazownictwa wraz z Enea Operator zorganizuje konkurs plastyczny, którego celem będzie propagowanie wiedzy na temat Powstania, kształtowanie postaw patriotycznych i rozwój plastyczny młodych Wielkopolan. Aquanet SA ubierze hydranty w szydełkowe biało-czerwone mundurki z kokardami narodowymi.

 

 

Gazyfikacja Żuław Gdańskich zakończona 2015.11.30

Oddział w Gdańsku zakończył realizację strategicznego projektu dla bezpieczeństwa energetycznego Pomorza. Znacząco poprawi on dostępność gazu ziemnego dla odbiorców w rejonie aglomeracji trójmiejskiej i przyczyni się do dalszego rozwoju całego regionu.

W ramach projektu Południowo-wschodnie zasilanie miasta Gdańsk wraz z gazyfikacją Wiślinki i Wyspy Sobieszewskiej gdański oddział wykonał jeden z najdłuższych przewiertów w kraju - liczący niemal 1 km przewiert pod Martwą Wisłą. Łącznie wybudowano ponad 130 km gazociągów dystrybucyjnych wraz z przyłączami, co umożliwia gazyfikację i przyłączanie odbiorców na terenie Żuław Gdańskich, w gminach: Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Suchy Dąb i Pszczółki.

– Dzięki wybudowanej w ramach inwestycji stacji redukcyjno-pomiarowej w Przejazdowie oraz zmianie kierunku zasilania dzielnic Rudniki, Krakowiec, Stogi, Olszynka i Śródmieście, otrzymujemy nie tylko dodatkowe źródło gazu, ale również odciążamy stacje gazowe i gazociągi zasilające trójmiejską sieć gazową z kierunku zachodniego.  Zwiększamy tym samym pewność dostaw gazu dla mieszkańców Gdańska – podkreśla Piotr Lamparski, zastępca dyrektora Oddziału w Gdańsku ds. Technicznych.

Zalety projektu, m.in. stworzenie infrastruktury dla dalszego rozwoju gospodarczego regionu, a także jego wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Pomorza, zostały omówione podczas konferencji prasowej, która odbyła się 26 listopada w Gdańsku.

Projekt realizowany jest przy wsparciu funduszy unijnych, a wartość całej inwestycji wynosi ponad 124 mln zł brutto. Ostateczne zakończenie robót budowlanych planowane jest w grudniu 2015 r. 

 

 

Sieć gazowa Brodnica – Iława prawie gotowa 2015.11.20

Dobiega końca budowa sieci gazowej wysokiego ciśnienia relacji Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie – Iława - jednego z kluczowych projektów dla rozwoju infrastruktury gazowej Polski północnej, realizowanego przez gdański oddział Polskiej Spółki Gazownictwa.

Inwestycja umożliwia przyłączenie do sieci nowych odbiorców w powiatach: nowomiejskim, iławskim, ostródzkim oraz olsztyńskim oraz pozwoli mieszkańcom na korzystanie  z ekologicznego i wygodnego w użytkowaniu paliwa, jakim jest gaz ziemny. Jak podkreśla dyrektor Zakładu w Bydgoszczy Mariusz Mirek: Należy spodziewać się, że zastąpienie paliw stałych gazem ziemnym i zwiększenie dostępności paliwa gazowego pozwoli na poprawę wskaźników efektywności energetycznej, a tym samym przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej regionu, jego konkurencyjności i tworzenia nowych miejsc pracy.

W ramach projektu wybudowano gazociąg dystrybucyjny wysokiego ciśnienia, dwie stacje gazowe redukcyjno-pomiarowe w miejscowości Kurzętnik oraz Dziarny oraz gazociągi dystrybucyjne średniego ciśnienia wraz z przyłączami w Nowym Mieście Lubawskim i Kurzętniku. Ostateczne zakończenie wszystkich prac budowlanych planowane jest w grudniu 2015 r.

Budowa sieci gazowej w/c relacji Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie – Iława DN 300 oraz gazyfikacja gmin to warta ponad 81 mln zł inwestycja współfinansowana ze środków unijnych. Zalety i oczekiwane pozytywne efekty projektu dla mieszkańców i regionu omówiono podczas konferencji prasowej, która odbyła się 18 listopada w Bydgoszczy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, mediów oraz lokalnej społeczności. 

 

Listy kwalifikowanych Wykonawców 2015.11.13

Informujemy, że z dniem 2 listopada 2015 roku przestają obowiązywać listy kwalifikowanych Wykonawców świadczących usługi na rzecz PSG sp. z o.o. Oddział w Zabrzu w zakresie projektowania, wykonywania robót budowlano-montażowych, budowy sieci i stacji gazowych oraz robót geodezyjnych.

Informacja o wszczętych postępowaniach przetargowych znajduje się na stronie https://zamowienia.psgaz.pl.

W celu przystąpienia do postępowania przetargowego należy zalogować się na wskazanej stronie. 

Gazyfikacja gmin Dobrcz i Koronowo zakończona 2015.11.12

Polska Spółka Gazownictwa, Oddział w Gdańsku, zakończyła realizację projektu Gaz ziemny – energia dla pokoleń, gazyfikacja gmin Dobrcz i Koronowo dofinansowywanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt realizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego to warta ok. 13,2 mln zł inwestycja, która wpłynie na poprawę warunków i komfortu życia mieszkańców z terenów objętych projektem oraz przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu. W ramach projektu wybudowano stację gazową wysokiego ciśnienia w Trzeciewcu oraz ok. 52,7 km rozdzielczej sieci średniego ciśnienia, umożliwiając tym samym przyłączenie do sieci gazowej mieszkańcom z miejscowości Trzeciewiec, Dobrcz, Sienno, Kotomierz, Stronno, Wudzynek, Wudzyn, Stary Jasiniec i Koronowo. Do końca br. przyłączonych do sieci gazowej zostanie ok. 60 klientów, a realizacja kolejnych przyłączeń przewidziana została na rok 2016. Planowane i projektowane są dalsze rozbudowy sieci gazowej, poszerzające możliwości przyłączenia.

Z okazji zakończenia budowy sieci gazowej w Koronowie odbyło się uroczyste zapalenie znicza, symbolizujące rozpoczęcie dostaw gazu z wybudowanej sieci. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, m.in.: Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, Zastępcy Burmistrza - Bolesław Grygorewicz i Rafał Gigas, radni Koronowa, a także reprezentanci firmy wykonującej sieć gazową oraz przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, m.in. Dyrektor Zakładu w Bydgoszczy Mariusz Mirek i Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Jerzy Leszczyński.

 

Do krainy sztuki zaprasza PSG 2015.11.10

Czy marzyłeś kiedyś, że ulice Twojego miasta są kolorowe, a nie szare? Czy myślałeś o tym, aby dom lub blok, w którym mieszkasz był pokryty nie jednym, a wieloma różnymi kolorami, kształtami…albo nawet całymi obrazami? Chcesz zbudować własne miasto i rozplanować ulice? Jeśli na te trzy pytania odpowiedziałeś „TAK!” to zapraszamy Cię do stworzenia takiego wymarzonego miasta razem z nami! 

W ramach współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Tarnowie zapraszamy na bezpłatne, rodzinne warsztaty skierowane do dzieci w wieku 6-10 lat i ich rodziców. Warsztaty odbędą się 14 listopada (sobota) w godzinach 11:00 – 14:00 w Pałacyku Strzeleckim, ul. Słowackiego 1 w Tarnowie.

Obowiązują zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl, tel. 606 14 65 20, materiały zapewnia organizator. 
Informacje o wydarzeniu znajdują się tutaj

Dialog do potęgi „z” 2015.11.09

5 listopada br. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się konferencja dedykowana wykonawcom spółki pt ” Zamówienia i Przetargi w obszarze PSG”.  Spotkanie przybrało formę sesji dialogowej, podczas której przedstawiciele spółki wyjaśniali interesariuszom obowiązujące w spółce procedury i standardy zakupowe.

Inicjatywa zgromadziła ponad 50 firm, potencjalnych wykonawców i dostawców Polskiej Spółki Gazownictwa. W toku spotkania wszyscy zebrani mieli możliwość zadawania pytań, wskazywania wątpliwości i wyrażania opinii na temat procedur zakupowych PSG. Żadna wniesiona uwaga nie pozostała bez odpowiedzi Katarzyny Mikuty, Dyrektora Departamentu Zakupów, a kilkugodzinna polemika trwała aż do ostatecznego wyjaśnienia wszelkich niejasności. Dyskusja, drogą wzajemnej wymiany pomysłów, ostatecznie przerodziła się w kreatywną sesję wspólnego poszukiwania koncepcji na rozwój obszaru zakupów w PSG.

Dzięki przeprowadzonej sesji wszystkie strony dialogu otrzymały możliwość poznania innych punktów widzenia na omawiane zagadnienie, a także wzajemnych oczekiwań i potrzeb. Wspólna dyskusja, polegająca na wymianie poglądów oraz opinii, pozwala dostrzec możliwości alternatywnych rozwiązań prowadzących do lepszego zrozumienia stron, jak również sprzyja budowaniu zaufania i współpracy. Sesja dialogowa to kompleksowe i nowatorskie narzędzie otwierające nowe perspektywy budowania dobrych i trwałych relacji z ważnymi interesariuszami, owocujące korzyściami dla wszystkich stron dialogu (win-win).

Każdy ogłoszony przez nas przetarg to zaproszenie do dialogu – podsumował ideę współpracy z wykonawcami Mieczysław Lewandowski, Członek Zarządu ds. Finansowych PSG.

W związku z bardzo dobrym odbiorem i efektami sesji dialogowej w Ożarowie Mazowieckim planowanych jest 6 kolejnych sesji z obszaru zakupów realizowanych na terenie każdego z sześciu oddziałów PSG. Działania te wpisują się w realizację Polityki CSR dla PSG na lata 2015-2016 w zakresie Odpowiedzialności w łańcuchu dostaw.

 

 

Dobiega końca budowa gazociągu Szczytno-Kętrzyn 2015.11.06

Polska Spółka Gazownictwa kończy realizację jednego z kluczowych dla rozwoju infrastruktury gazowej Warmii i Mazur projektu realizowanego przy wsparciu funduszy unijnych obejmującego budowę sieci gazowej wysokiego ciśnienia relacji Szczytno – Młynowo – Muławki k. Kętrzyna.   

Budowa sieci gazowej w/c relacji Szczytno – Młynowo – Muławki k/Kętrzyna oraz gazyfikacja gmin to warta niemal 68 mln zł inwestycja współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Jak podkreślił Dyrektor Zakładu w Olsztynie Jarosław Kosin Inwestycja umożliwia nie tylko poprawę warunków i komfortu życia mieszkańców terenów pozostających w obszarze oddziaływania projektu, ale także przyczyni się do wzrostu rozwoju gospodarczego regionu oraz zwiększy konkurencyjność i atrakcyjność inwestycyjną obszaru objętego projektem

Dzięki rozbudowie dystrybucyjnej sieci gazowej na bieżąco realizowane są przyłączenia nowych odbiorców do sieci gazowej Polskiej Spółki Gazownictwa na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w powiatach: szczycieńskim, mrągowskim, bartoszyckim, kętrzyńskim, giżyckim i węgorzewskim. Realizacja inwestycji wpłynie nie tylko na wzrost możliwości przyłączania nowych odbiorców do sieci gazowej, ale umożliwi też zwiększenie ilości dystrybuowanego gazu ziemnego.

W ramach projektu wybudowano gazociąg wysokiego ciśnienia o długości ponad 70 km, zmodernizowano stację gazową redukcyjno-pomiarową wysokiego ciśnienia w Muławkach k. Kętrzyna oraz wybudowano stację gazową redukcyjno-pomiarową w/c w Mikołajkach. Zakończono też budowę gazociągu średniego ciśnienia o długości 8,1 km dla potrzeb gazyfikacji miejscowości Barciany oraz gazociągu o długości 13 km związanego z gazyfikacją miejscowości Sątopy i Sątopy -Samulewo. Aktualnie dobiega końca budowa ostatniego etapu gazociągu wysokiego ciśnienia DN 300. Ostateczne zakończenie robót budowlanych planowane jest w grudniu 2015 r. 
 
Bezpośrednie rezultaty projektu oraz pozytywny wpływ inwestycji na region i społeczności lokalne omówiono 5 listopada br. w Olsztynie podczas konferencji, w której wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, instytucji nauki oraz biznesu. Konferencja stała się również miejscem spotkania i platformą  wymiany informacji pomiędzy Polską Spółką Gazownictwa a przedstawicielami instytucji biznesu i nauki w regionie. Wystąpienia prelegentów dotyczyły m.in. polityki energetycznej Unii Europejskiej i Polski w sektorze gazu ziemnego, możliwości wykorzystania gazu ziemnego w przemyśle spożywczym czy instrumentów finansowych projektów energetycznych w Perspektywie Unii Europejskiej 2014-2020. Tematem przewodnim konferencji były strategiczne inwestycje gazowe na rzecz energetycznego i gospodarczego rozwoju Warmii i Mazur.