Aktualności

PSG partnerem konferencji FORGAZ 2016 2016.01.13

 

Instytut Nafty i Gazu już po raz siódmy zorganizował naukowo-techniczną konferencję FORGAZ 2016. W tym roku temat główny tego ważnego dla całej branży energetycznej wydarzenia to: „Techniki i technologie dla gazownictwa – pomiary, badania, eksploatacja”. Polska Spółka Gazownictwa została partnerem konferencji, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes spółki.

Plan konferencji FORGAZ obejmuje sesję plenarną, panele dyskusyjne, a także około dwudziestu referatów na temat zagadnień związanych z pomiarem ilości i jakości gazu oraz budową i eksploatacją gazociągów. Wydarzenie ma charakter naukowy. Materiały konferencyjne, w postaci publikacji zgłoszonych przez poszczególnych prelegentów, zostaną wydane jako wydawnictwo naukowe Instytutu Nafty i Gazu - Państwowego Instytutu Badawczego. Wybrane publikacje zostaną także wydrukowane w punktowanym czasopiśmie NAFTA-GAZ. Warto podkreślić, że w trakcie konferencji w roli prelegentów wezmą udział także pracownicy PSG.

Konferencja odbędzie się w dniach 13-15 stycznia 2016 r. w Muszynie. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://www.inig.pl/konferencje/forgaz-2016/program

Model Zakupowy w PSG - konferencja 2016.01.05

 

Polska Spółka Gazownictwa organizuje w I kwartale 2016 roku serię konferencji pn. „Model Zakupowy w Polskiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o.”,  skierowanych do Wykonawców.

Celem spotkań jest przedstawienie wdrożonego w PSG modelu zakupowego oraz omówienie aspektów współpracy Spółki z Wykonawcami.  Konferencje organizowane będą w Oddziałach Spółki tj. Poznaniu, Zabrzu, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Tarnowie. Do udziału w konferencjach zapraszamy wszystkich Wykonawców współpracujących bądź pragnących nawiązać współpracę z naszą firmą.

Pierwsza konferencja odbędzie się w Oddziale w Poznaniu 13 stycznia 2016 r. w godzinach: 10.00 -15.00. Informacja o miejscu konferencji przekazana zostanie w późniejszym terminie. Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy został zamieszczony w Platformie Zakupowej PSG pod następującym adresem: https://zamowienia.psgaz.pl/.

Zgłoszenia do udziału w konferencji przesyłać należy zgodnie z informacją zawartą w formularzu zgłoszeniowym do 11 stycznia 2016 r. do godziny 14.00 na wskazane adresy.

 

Nowe Miasto Lubawskie i gmina Kurzętnik posiadają już gaz ziemny 2016.01.05

Polska Spółka Gazownictwa Oddział w Gdańsku zakończyła realizację projektu Budowa sieci gazowej w/c relacji Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie – Iława DN 300 oraz gazyfikacja gmin  dofinansowywanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt realizowany był na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w powiecie brodnickim oraz warmińsko-mazurskiego, w powiatach: nowomiejskim i iławskim. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 81 mln zł, natomiast w ramach projektu zrealizowane zostały następujące zadania:

  • Budowa gazociągu dystrybucyjnego wysokiego ciśnienia relacji: Brodnica - Nowe Miasto Lubawskie DN 300/150 długości ok. 37 km, wraz ze stacją redukcyjno-pomiarową w m. Kurzętnik;
  • Budowa gazociągu dystrybucyjnego wysokiego ciśnienia relacji: Nowe Miasto Lubawskie - Iława DN 300/100 długości ok. 31 km, wraz ze stacją redukcyjno-pomiarową wysokiego ciśnienia w m. Dziarny k. Iławy;
  • Budowa gazociągów dystrybucyjnych średniego ciśnienia w miejscowościach Nowe Miasto Lubawskie i Kurzętnik dł. ok 14,5 km
  • Rozbudowa sieci gazowej średniego ciśnienia Iława - Dziarny ok. 4,7 km;
  • Budowa przyłączy gazowych w obszarze oddziaływania projektu.

Na terenie nowo wybudowanej stacji gazowej redukcyjno-pomiarowej wysokiego ciśnienia w Kaczym Bagnie w gminie Kurzętnik 30 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 odbyło się uroczyste odpalenie znicza gazowego oraz przecięcie wstęgi, symbolizujące początek uruchomienia dostaw gazu dla miasta Nowe Miasto Lubawskie i gminy Kurzętnik. Nowe Miasto Lubawskie to kolejne miasto powiatowe w województwie warmińsko-mazurskim, które może korzystać z przyjaznego środowisku paliwa, jakim jest gaz ziemny.

Realizacja inwestycji zapewni bezpieczeństwo i ciągłość dostaw gazu ziemnego oraz umożliwi zwiększenie wolumenu dystrybuowanego paliwa dla obszarów już zgazyfikowanych i wpłynie na efektywną gazyfikację obszarów do tej pory niezgazyfikowanych. Zrealizowana sieć gazowa przyczynia się do rozwoju sektora prywatnego i poprawy jakości życia mieszkańców, z korzyścią także dla środowiska naturalnego, wpływając tym samym na rozwój całego regionu. Zakończona inwestycja stanowi jedną z największych inwestycji gazowniczych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, od czasu kiedy pojawił się na tym terenie gaz ziemny, zastępujący lokalne gazownie klasyczne, produkujące gaz miejski (lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych minionego wieku). 

Przecięcie wstęgi - Nowe Miasto Lubawskie i gmina Kurzętnik

24 grudnia obiekty PSG nieczynne 2015.12.21

Polska Spółka Gazownictwa uprzejmie informuje, że 24 grudnia, z powodu z powodu święta 26 grudnia przypadającego w sobotę, wszystkie biura PSG będą nieczynne.

Jednocześnie informujemy, że bezpieczeństwo eksploatacji sieci gazowej zapewnia całodobowo czynne Pogotowie Gazowe.  

Za powstałe niedogodności przepraszamy. 

 

 

30 grudnia zapalenie znicza w Kaczym Bagnie 2015.12.21

Informujemy, że zakończona została budowa sieci gazowej wysokiego ciśnienia relacji Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie – Iława DN 300 oraz gazyfikacja Nowego Miasta Lubawskiego i Kurzętnika, zrealizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych pod nazwą Budowa sieci gazowej w/c relacji Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie – Iława DN 300 oraz gazyfikacja gmin.

Z okazji zakończenia projektu 30 grudnia 2015 r. o godz. 12.00, na terenie nowo wybudowanej stacji gazowej redukcyjno-pomiarowej wysokiego ciśnienia, zlokalizowanej w miejscowości Kacze Bagno przy drodze Nowe Miasto Lubawskie - Gwiździny, odbędzie się uroczyste odpalenie znicza, które w symboliczny sposób zapoczątkuje dostawy gazu dla miasta i gminy.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na uroczystość.

 

 

Zmiana taryfy nr 3 2015.12.18

Szanowni Państwo,

informujemy, że decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (nr DRG-4212-62(6)/2015/22378/III/KGa z dnia 16 grudnia 2015 r.) została zatwierdzona „Zmiana Taryfy Nr 3 dla usług dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego” Polskiej Spółki Gazownictwa oraz przedłużenie okresu jej obowiązywania do 30 czerwca 2016 r.

 

Zatwierdzona zmiana taryfy nie powoduje zmiany stawek opłat za świadczone usługi dystrybucji i regazyfikacji i obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. Dokument został opublikowany w Biuletynie Branżowym Urzędu Regulacji Energetyki – Paliwa Gazowe nr 86/2015 (874).

 

Treść zmiany taryfy zostanie zamieszczona stronie PSG w zakładce Dla Klienta.

Świąteczny wolontariat - podsumowanie Szlachetnej Paczki w Polskiej Spółce Gazownictwa 2015.12.16

W tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” pracownicy PSG przygotowali paczki dla 16 rodzin na łączną kwotę około 40 tysięcy złotych. 

Paczki zostały przygotowane przez pracowników Oddziałów i Zakładów spółki, którzy zgłosili się do wsparcia  akcji jako wolontariusze. Dzięki ich zaangażowaniu, udało się nam wesprzeć szesnaście rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Koordynatorzy prowadzący akcje lokalnie, zapakowali wszystkie dary w ponad 250 paczek i przekazali do magazynów Szlachetnej Paczki.

W paczkach zmieściły się m.in. telewizor, komputery, pralki, meble, artykuły codziennej potrzeby takie jak żywność i środki czystości oraz odzież. Na listach potrzeb rodzin wskazane były również specjalne, dodatkowe życzenia każdego członka rodziny. I w tym przypadku koordynatorzy gazowniczej drużyny Szlachetnej Paczki stanęli na wysokości zadania, wyszukując w sklepach wymarzone prezenty. 

Wszystkim naszym wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli akcję datkami, pomogli w zbiórkach, zakupach, przygotowaniu, pakowaniu i zawożeniu paczek – gratulujemy i dziękujemy.  

Konkurs plastyczny dla uczniów wielkopolskich szkół gimnazjalnych 2015.12.14

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. oraz ENEA Operator Sp. z o.o. serdecznie zapraszają wielkopolskie szkoły gimnazjalne do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Kokarda Narodowa a współczesny patriotyzm”. Konkurs odbywa się w ramach akcji „Przypnij kokardę”.

W inicjatywie tej obok organizatorów konkursu udział biorą  Aquanet SA, MPK Sp. z o.o. oraz ENEA SA.

Mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do wzrostu zainteresowania historią regionu, spowoduje liczne dyskusje na temat wydarzeń sprzed 97 lat, a także zmotywuje młodzież do szukania inspirujących postaci i ciekawych faktów związanych z Powstaniem Wielkopolskim.

Do rozwijania historycznej wiedzy uczestników z pewnością zachęcą atrakcyjne nagrody.

W konkursie mogą wziąć udział wielkopolskie szkoły gimnazjalne. Warunkiem udziału w konkursie  jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie wraz z pracą plastyczną na adres podany w regulaminie konkursu do 29 lutego 2016 roku.

Regulamin konkursu można pobrać tutaj

Świąteczny Jarmark Warmiński po raz kolejny z Polską Spółką Gazownictwa 2015.12.11

 

Serdecznie zapraszamy na VII Warmiński Jarmark Świąteczny, który odbywa się na olsztyńskim Starym Mieście, w dniach 11-13 grudnia. Po raz kolejny sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Polska Spółka Gazownictwa.

Przez kilka dni olsztyńska starówka będzie miejscem pełnym zimowych atrakcji: świetlne iluminacje na kamienicach, św. Mikołaj z partnerskiego miasta Rovaniemi, kolejka św. Mikołaja oraz zabytkowa karuzela wenecka to tylko niektóre z atrakcji. Ponadto w trakcie wydarzenia wystąpi ponad 19 zespołów dziecięcych, folklorystycznych i teatralnych, a aż 25 wystawców zapewni odwiedzającym możliwość skosztowania potraw świątecznych z Warmii i Mazur. Przechadzając się uliczkami Starego Miasta będzie można spotkać kolędników i Mikołaja wraz z pomocnikami. Z pewnością zadowoleni będą miłośnicy muzyki na żywo. Bogaty program sceniczny przygotowali znani, regionalni artyści.

 

Sesja dialogowa Polskiej Spółki Gazownictwa 2015.12.10

9 grudnia 2015 roku odbyła się w Warszawie sesja dialogowa Polskiej Spółki Gazownictwa z kluczowymi interesariuszami spółki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 osób reprezentujących różne obszary działalności spółki. Obecni byli m.in. klienci PSG, przedstawiciele administracji centralnej i samorządowej, Urzędu Nadzoru Technicznego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, uczelni wyższych, organizacji pracodawców oraz reprezentanci wielu instytucji i organizacji pozarządowych.

 

 – Są dwa powody dla których się spotkaliśmy: pierwszy to wejście w życie nowej, długoletniej strategii rozwoju PSG, a drugi to potrzeba jej weryfikacji pod kątem oczekiwań partnerów zewnętrznych. Cieszę się, że zaproszenie na nasze spotkanie przyjęli partnerzy PSG reprezentujący tak zróżnicowane obszary. Jest niezwykle ważne, aby prowadzić dialog otwarty na różnych partnerów przedsiębiorstwa. Każda opinia jest cenna i warto ją przeanalizować. Czasami wydaje się, że w działaniach biznesowych uwzględniliśmy wszystkie czynniki, jednak bez partnerskiej współpracy i prowadzonego dialogu nigdy nie będziemy mieć pewności, czy właściwie realizujemy naszą strategię. Rozmawiając z naszymi interesariuszami ograniczamy ryzyka prowadzonej działalności, co korzystnie przekłada się na sytuację finansową przedsiębiorstwa – powiedział Sylwester Bogacki, Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

 

W trakcie spotkania została zaprezentowana przez Andrzeja Dębogórskiego, Członka Zarządu ds. Technicznych, Strategia Polskiej Spółki Gazownictwa na lata 2015-2022. Prezes Dębogórski podkreślił jak ważna dla właściwej realizacji strategii jest partnerska współpraca
z kluczowymi partnerami PSG oraz uwzględnienie ich opinii w działalności spółki. Dialog
z interesariuszami to jeden ze skutecznych mechanizmów, który w działalności przedsiębiorstw może przynieść zysk wszystkim zaangażowanym stronom.

 

Podczas sesji zaprezentowane zostały także działania PSG z zakresu odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw. – Dialog z interesariuszami leży u podstaw społecznej odpowiedzialności spółki. W ramach prac wewnętrznych wybraliśmy najważniejsze dla naszego biznesu grupy dialogowe, strefy wzajemnych wpływów,  a informacyjne i merytoryczne oczekiwania interesariuszy zweryfikowaliśmy podczas dzisiejszego panelu – podkreśliła Katarzyna Wróblewicz, Kierownik Biura relacji Zewnętrznych i CSR w PSG.

 

Wysoka frekwencja oraz bardzo duże zaangażowanie partnerów PSG, świadczy o tym, że tego typu spotkania są potrzebne. Spółka zobowiązała się odnieść do wszystkich zasygnalizowanych przez partnerów spółki oczekiwań.  Polska Spółka Gazownictwa nie zamierza jednak poprzestać na jednym spotkaniu i postanowiła w 2016 roku zorganizować kolejne sesje dialogowe. Odbędą się one na terenie działalności 6 oddziałów PSG, aby umożliwić udział w panelach wszystkim kluczowym interesariuszom z poszczególnych regionów kraju.