DLA MEDIÓW • 25 kwietnia 2022

PSG zaprezentowało gazownię w Dzierżoniowie

25 kwietnia w Dzierżoniowie odbył się briefing prasowy, podczas którego zaprezentowano nowy wygląd miejscowej gazowni. Polską Spółkę Gazownictwa reprezentowali prezes zarządu Robert Więckowski i członek zarządu ds. technicznych Marian Żołyniak.
Prezes PSG Robert Więckowski przemawia podczas prezentacji gazowni w Dzierżoniowie
Nowa gazownia w Dzierżoniowie została otwarta w styczniu 2021 r. Budynek został tak zaprojektowany, aby podnosić standardy bezpośredniej obsługi klientów, a także zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa dla osób tam zatrudnionych.

– Polska Spółka Gazownictwa, która jest największym dystrybutorem gazu w Europie, chce być nie tylko postrzegana jako niezawodny dostawca bezpiecznego paliwa gazowego, ale także jako firma nowoczesna dbająca zarówno o swoich pracowników jak i klientów. Dlatego chcemy się zmieniać. Gazownia w Dzierżoniowie jest nie tylko pięknym obiektem, ale również nowoczesnym budynkiem spełniającym najwyższe standardy BHP i wymogi przeciwpożarowe – powiedział Robert Więckowski, prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

W Dzierżoniowie wybudowano zupełnie nowy budynek biurowy o powierzchni blisko 600 m² oraz budynek magazynowy o powierzchni 385 m². Zagospodarowano również teren działki i wybudowano 55 miejsc parkingowych.

Gazownia w Dzierżoniowie wraz z placówką w Świdnicy zajmuje się eksploatacją sieci gazowej na obszarze czterech powiatów: dzierżoniowskiego, świdnickiego, ząbkowickiego oraz części powiatu wrocławskiego. Obie jednostki obsługują ponad 860 km gazociągów niskiego i średniego ciśnienia oraz ponad 63 tys. odbiorców gazu. W samym Dzierżoniowie na co dzień pracują 43 osoby.
Dla Klienta

Portal przyłączeniowy Taryfa Przydatne dokumenty i cenniki

Dla Sprzedawcy

IRiESD Umowa dystrybucyjna Mapa ORCS i jakość gazu

Dla Kontrahenta

Wymagania dla wykonawców Kontakt dla kontrahentów Pliki do pobrania

Kariera

Oferty pracy Praktyki i staże Co oferujemy?

© 2022 Copyright Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. created by Openform