Aktualności

Powrót

Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła Placówkę Gazowniczą w Końskich

W dniu 20 lutego 2017 Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła Placówkę Gazowniczą w Końskich w województwie świętokrzyskim. Uroczystego otwarcia dokonał Prezes PSG Jarosław Wróbel, który   podkreślił, że Polska Spółka Gazownictwa realnie realizuje plan zrównoważonego rozwoju, a otwarcie Placówki w Końskich to czytelny sygnał, że na mapie Polski powstaje kolejne miejsce, w którym będą funkcjonowały służby gazownicze oraz powstaną miejsca pracy o stałym charakterze.

Prezes Wróbel poinformował również, że do końca 2022 roku Polska Spółka Gazownictwa chce zainwestować w rozwój infrastruktury gazowniczej w Świętokrzyskiem ponad ćwierć miliarda złotych. Wydatnie zwiększy to potencjał regionu oraz przyciągnie nowych inwestorów.

Placówka w Końskich została reaktywowana po wcześniejszej likwidacji w 2013 roku. Docelowo PSG planuje w tym roku przywrócić w całym kraju 52 Gazownie i Placówki, zlikwidowane w poprzednich latach.

Obecny podczas uroczystości Minister Kancelarii Premiera Paweł Szrot podziękował w imieniu Premier Beaty Szydło za tak skuteczną realizację polityki Rządu RP oraz podkreślił, jak ważne dla rozwoju Polski lokalnej są takie inicjatywy.

Dzięki uruchomieniu Placówki Gazowniczej do Końskich wróciło sześciu pracowników, oddelegowanych wcześniej do Skarżyska Kamiennej, a mieszkańcy powiatu koneckiego będą mogli teraz szybciej i łatwiej załatwić sprawy, związane między innymi z przyłączeniem do sieci gazowej.

W uroczystym otwarciu wzięli tez udział Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, posłowie Krzysztof Lipiec i Marek Kwitek, senator Krzysztof Słoń, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański oraz Radosław Słoniewski – Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach.

2017.02.22