Aktualności

Powrót

Polska Spółka Gazownictwa podpisała 19 listów intencyjnych z samorządami województwa dolnośląskiego

W dniu 7 marca Polska Spółka Gazownictwa podpisała 19 listów intencyjnych z samorządami województwa dolnośląskiego w sprawie rozwoju sieci gazowej. PSG chce gazyfikować nowe gminy, także przy wykorzystaniu stacji regazyfikacji skroplonego gazu LNG w miejscach, w których nie ma tradycyjnych sieci gazowych.

Podpisanie listów intencyjnych z samorządami to realizacja rządowej polityki zrównoważonego rozwoju, która polega "na wyjściu w stronę Polski powiatowej i inwestycji w celu likwidacji barier cywilizacyjnych" – poinformował podczas konferencji prasowej wiceprezes Polskiej Spółki Gazownictwa Adam Węgrzyn. Dodał, że PSG dopilnuje, by inwestycje były prowadzone bardzo dynamicznie i odpowiadały potrzebom regionu, samorządów terytorialnych i samych mieszkańców.

W latach 2016-22 PSG zainwestuje na Dolnym Śląsku około 200 mln zł na realizację 16 dużych projektów inwestycyjnych. Dzięki tym nakładom w województwie przybędzie około 391 km sieci gazowej. Jak podkreślili obecni podczas spotkania samorządowcy budowa stacji regazyfikacji LNG to często jedyny i bardzo dobry sposób - zarówno na rozwój gospodarczy, jak i poprawę jakości powietrza.

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak powiedział, że ma nadzieję, iż większość samorządów i mieszkańców podejmie współpracę z PSG i zrealizuje ją w praktyce, a listy intencyjne to początek drogi do tego, by niektóre miejscowości w Dolnośląskiem mogły skorzystać z rozwoju gazownictwa w kraju, związanego m.in. z budową gazoportu w Świnoujściu.​

2017.03.08