Aktualności

Powrót

Polska Spółka Gazownictwa na branżowym podium Rankingu Odpowiedzialnych Firm

19 maja br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach zaprezentowano wyniki jubileuszowej, X edycji renomowanego Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W tegorocznym zestawieniu Polska Spółka Gazownictwa znalazła się na podium liderów branżowych, zajmując trzecią pozycję w kategorii „paliwa, energetyka i wydobycie”. Nagrodę w imieniu PSG odebrał Adam Węgrzyn, Członek Zarządu. W klasyfikacji ogólnej - najbardziej CSR-owych firm w Polsce, PSG znalazła się na 14 miejscu. 

Udział w X edycji tego prestiżowego zestawienia to debiut Polskiej Spółki Gazownictwa – w tym roku spółka podjęła to wyzwanie po raz pierwszy. PSG powstała niecałe 3 lata temu i od razu wpisała społeczną odpowiedzialność biznesu w swoją politykę zarządczą. Tegoroczna nagroda dowodzi jak dynamicznie i kompleksowo rozwijamy nasze działania w obszarze CSR. – podkreśla Prezes Węgrzyn. Znalezienie się w zaszczytnym gronie liderów branżowych Rankingu Odpowiedzialnych Firm to prawdziwy powód do dumy, ale także ogromna motywacja dla Polskiej Spółki Gazownictwa do dalszego rozwoju. – dodaje.

Aby mieć szansę znalezienia się w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w tym roku, dostarczyliśmy szczegółowych informacji dotyczących 60 zagadnień w 5 różnych obszarach: odpowiedzialne przywództwo, zaangażowanie społeczne, komunikacja z interesariuszami, odpowiedzialna innowacyjność oraz odpowiedzialne zarządzanie. Poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko, gdyż zdecydowaliśmy się pominąć pulę pytań dla firm debiutujących w rankingu (tzw. mały ranking) i startowaliśmy w zestawieniu na równi z przedsiębiorstwami bardziej doświadczonymi i wielokrotnie nagradzanymi. Wszystkie dane zostały zweryfikowane podczas trwającego 3 tygodnie audytu komisji rankingowej.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to organizowane od wielu lat zestawienie największych polskich spółek ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Pełny Ranking Odpowiedzialnych Firm 2016 dostępny jest pod adresem.

 

2016.05.20