Aktualności

Powrót

Polska Spółka Gazownictwa laureatem prestiżowej nagrody Białego listka CSR tygodnika Polityka

Polska Spółka Gazownictwa została uhonorowana Białym Listkiem CSR . To prestiżowe  wyróżnienie wręczane jest firmom za ich działania, dotyczące społecznej odpowiedzialności  oraz za wkład w zrównoważony rozwój. Kryteria, według których przyznawana jest nagroda, ustalono zgodnie z międzynarodową normą społecznej odpowiedzialności ISO 26000. Organizatorzy plebiscytu docenili fakt, że PSG na przełomie lutego i marca 2015 r. dopasowała procesy zarządzania w firmie do oczekiwań i zaleceń tej normy. Między innymi określeni zostali interesariusze spółki, skala wzajemnych relacji oraz najważniejsze obszary odpowiedzialności, istotne przy prowadzeniu biznesu. Dużym sukcesem jest to,  że spółka została nagrodzona Listkiem CSR. zaledwie rok od wprowadzenia Polityki CSR 2015-2016.

Wyróżnienia przyznano na podstawie ankiety. Pytania w niej dotyczyły dotychczasowych dokonań, obecnych działań oraz najważniejszych dla firmy wyzwań w obszarze zrównoważonego rozwoju. W ankiecie uwzględniono siedem obszarów:

•           Zarządzanie i ład korporacyjny
•           Prawa człowieka
•           Zachowania wobec pracowników
•           Ochrona środowiska
•           Dbałość o klienta
•           Uczciwość biznesowa
•           Zaangażowanie społeczne

Wyróżnienia dostają te organizacje, które wnoszą największy wkład w zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny. Nagroda przyznawana jest wyłącznie według kryteriów merytorycznych. Organizatorem przeglądu Listki CSR jest tygodnik POLITYKA, a partnerem merytorycznym firma doradcza Deloitte. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 17 maja 2016 r. w Warszawie.

POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA - Laureat nagrody Białego Listka CSR

 

2016.05.18