Aktualności

Powrót

Obchody 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918 r.

W związku z uroczystymi obchodami 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918 r. Polska Spółka Gazownictwa po raz trzeci przystępuje do akcji "Przypnij kokardę".

Poprzez tę wyjątkową akcję pragniemy przywołać pamięć o Powstaniu Wielkopolskim oraz zachęcić Wielkopolan do noszenia kokard narodowych – symbolu Powstania. Biało-czerwona kokarda to symbol obchodów Powstania Wielkopolskiego, który wspólnie z mieszkańcami będziemy dumnie nosić od 8 grudnia br. do 6 stycznia 2016 r.

Na ulice Poznania wyjedzie przystrojony flagami i kokardami w narodowych barwach, historyczny „Powstańczy tramwaj”. Na jego pokładzie członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych będą rozdawać Poznaniakom okolicznościowe kokardy do wpięcia na piersi. W obchody 97. rocznicy Powstania Wielkopolskiego zaangażowani zostaną uczniowie wielkopolskich szkół, dla których Polska Spółka Gazownictwa wraz z Enea Operator zorganizuje konkurs plastyczny, którego celem będzie propagowanie wiedzy na temat Powstania, kształtowanie postaw patriotycznych i rozwój plastyczny młodych Wielkopolan. Aquanet SA ubierze hydranty w szydełkowe biało-czerwone mundurki z kokardami narodowymi.

 

 

2015.12.01