Aktualności

Powrót

Kolejna inwestycja unijna zakończona - otwarcie stacji gazowej w Królewcu

Polska Spółka Gazownictwa zakończyła kolejny, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, projekt gazyfikacji dwóch mazowieckich miejscowości - Mińska Mazowieckiego i Stanisławowa. Obejmował on budowę ponad 40 km nowych gazociągów, a także trzech stacji gazowych. Symboliczne przecięcie wstęgi na stacji gazowej w Królewcu koło Stanisławowa to znak, że od tej pory mieszkańcy tych miejscowości będą mogli korzystać z gazu ziemnego, dystrybuowanego siecią PSG.

Na uroczystości, zorganizowanej z tej okazji na stacji redukcyjno-pomiarowej w Królewcu, obecni byli m.in. członek Zarządu ds. Technicznych, Andrzej Dębogórski, dyrekcja Zakładu w Mińsku Mazowieckim - łącznie z rozpoczynającą tę inwestycję poprzednią Dyrektor Zakładu - Joanną Pindelską, a także dyrekcja Oddziału i pozostałych Zakładów w Warszawie. Nie zabrakło na niej również przedstawicieli miejscowych władz - na czele ze starostą mińskim Antonim Tarczyńskim oraz burmistrzem Mińska Mazowieckiego - Marcinem Jakubowskim.

- Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego i Stanisławowa zmagali się z problemem deficytu gazu i brakiem możliwości przyłączenia do sieci gazowej. Zmuszeni byli zatem do korzystania z innych, znacznie droższych lub mniej komfortowych rozwiązań, jak chociażby gaz LPG czy ekogroszek. Na szczęście to już przeszłość. Brak gazu nie ogranicza już możliwości rozwojowych tych obszarów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, włączamy się również w rozwój całego kraju. Dzięki doprowadzeniu gazu do kolejnych miejscowości umożliwiamy powstawanie nowych przedsiębiorstw i miejsc pracy - zaznaczył Paweł Łodyga, Dyrektor Oddziału w Warszawie Polskiej Spółki Gazownictwa.

Wart ponad 20 milionów złotych projekt "Gazyfikacja m. Stanisławów wraz z poprawą zasilenia w gaz Mińska Mazowieckiego" to kolejny zakończony przez naszą firmę projekt, finansowany z wykorzystaniem dotacji unijnych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu "Infrastruktura i Środowisko".

Inwestycja Polskiej Spółki Gazownictwa objęła między innymi budowę trzech stacji gazowych - w Rojkowie, Stanisławowie i w Królewcu, a także ponad 40 km nowych gazociągów. Projekt ma wpływ nie tylko na poprawę życia mieszkańców i rozwój przemysłu w regionie, ale także na środowisko naturalne, wpisując się w "Ustawę Antysmogową".

Od lewej: Dyrektor Zakładu PSG w Mińsku Mazowieckim Marek Nawarko, Starosta Miński Antoni Tarczyński, Członek Zarządu PSG Andrzej Dębogórski oraz Paweł Łodyga - Dyrektor Oddziału PSG w Warszawie

 

2015.10.26